Poczuj się jak gwiazda tenisa

Marija Sharapova, Pete Sampras, siostry Williams, Boris Becker czy rodzima- Agnieszka Radwańska, to ludzie, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Gwiazdy światowych kortów, zdobywcy pucharów, bohaterowie z pierwszych stron magazynów sportowych. Dla wielu z nas to niedoścignione wzory a nawet bożyszcza. I miliarderzy, którzy oprócz nagród pieniężnych za wygrane mecze, podpisują intratne kontrakty z reklamodawcami lub firmami produkującymi sprzęt tenisowy.

Jakkolwiek, ich kariera to symbole ciężkiej pracy, wynik lat wyrzeczeń i treningów, stanowiąca prawdziwy wyznacznik ogromnego sukcesu. Któż z nas nie chciałby znaleźć się na ich miejscu? Któż z nas gdy patrzy z utęsknieniem na kort tenisowy, nie wyobraża sobie, że rozgrywa turniej Wielkiego Szlema? Zapewne wielu z nas ma podobne mrzonki, choć niewielu byłoby skłonnych do przyznać.

Jednak tenis to nie tylko ciężka praca, światowe rozgrywki i niebotyczne pieniądze. To także niewinne, emocjonujące hobby, na które mogą pozwolić sobie niemal wszyscy, bez względu na wiek czy kondycję. Mamy do niego dostęp nawet w małych miejscowościach, często zupełnie za darmo lub za niewielką opłatą. Szkoły, powstające jak grzyby po deszczu orliki, korty miejskie, czy prywatne – to tylko niektóre możliwości, z których możemy skorzystać, by rozegrać swój mały turniej. Równie dobrze, możemy kupić siatkę i na własnej działce wytyczyć kort.

No więc- miejsce już mamy. Teraz pozostaje nam zaopatrzyć się w sprzęt tenisowy: rakietę, piłki, torbę, odpowiedni strój (opcjonalnie). Oto w jaki sposób możemy go zdobyć :
• Kupić
-samemu lub do spółki z partnerem
– nowy lub używany
-amatorski lub profesjonalny

• Skorzystać z oferty wypożyczalni, zlokalizowanej w szkołach sportowych, na kortach, orlikach itp.
-ceny: różne, w zależności od tego, czy wypożyczalnie są obiektem prywatnym, czy publicznym, podlegającym pod władze gminy lub miasta
• Dostać w prezencie – ostatnio szalenie modne stało się obdarowywanie akcesoriami sportowymi, np. coraz częściej otrzymujemy kaski rowerowe, łyżwy, sprzęt do tenisa.

• Pożyczyć rakietę od przyjaciela –ale wtedy musimy bardzo uważać, aby jej nie uszkodzić

Podsumowując, tenis może być sportem prawie darmowym, tanim, średnio kosztownym, lub bardzo drogim. I jedynie od nas zależy, którą opcję wybierzemy.