Gdzie warto zamontować baterię termostatyczną?

Może nie każdy wie o tym, że taka armatura pilnuje utrzymania temperatury wody. Dlatego też baterie termostatyczne najczęściej montowane są pod prysznicem, a w drugiej kolejności przy wannie. Tam najpełniej można wykorzystać ich możliwości. Jeżeli wskutek awarii w instalacji nie będzie zimnej wody, termostat zablokuje wypływ gorącej, dzięki czemu nikt z domowników nie poparzy się podczas kąpieli. Z tego względu dobrze sprawdzą się w łazienkach, z których korzystają osoby starsze lub małe dzieci.

 

Warto wiedzieć, że w większości termostatów wannowych i prysznicowych na pokrętle temperatury znajduje się blokada maksymalnej temperatury wody (zwykle na poziomie 45-48 st. Celsjusza), co dodatkowo zwiększa jej bezpieczeństwo działania. Ponadto w wielu bateriach termostatycznych obudowa skonstruowana jest tak, aby nie nagrzewała się, nawet jeśli gorąca woda będzie pobierana dość długo. Do wyboru mamy baterie ścienne i podtynkowe. Niektóre modele ścienne można również wykorzystać jako półkę na akcesoria do kąpieli.

A w tych drugich często zamiast standardowych pokręteł są przyciski z czytelnymi symbolami. Zapewniające one intuicyjną obsługę. Dla wielu osób podstawowym kryterium przy zakupie armatury do kuchni i łazienki jest cena. Warto jednak pamiętać o tym, że bateria termostatyczna do wanny lub prysznica kosztująca około 100 zł, ma termostat jedynie w nazwie. Produkty markowe nie są tanie, ale możemy mieć pewność, że ich producent nie zniknie z rynku i w razie awarii mamy zapewniony dostęp do części zamiennych oraz profesjonalnego serwisu. Najczęściej gwarancja na baterie wynosi 5 lat, a na wybrane elementy, na przykład korpus i części mechaniczne 10 lat. Absolutnie należy pamiętać o tym, iż jeżeli posiadamy piecyk gazowy łazienkowy lub dwufunkcyjny kocioł przepływowy, trzeba zapytać fachowca czy wybrana bateria będzie z nim współpracować.

Więcej na ten temat znajdziesz klikając w http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/wanny-i-akcesoria.html